Prodej

Prvorepubliková vila v Černé Hoře

Černá Hora
3 490 000 Kč
85116JaK Evidenční číslo
6+1 Dispozice
187m2 Užitná plocha
1068m2 Plocha pozemku

Základní údaje

Typ zakázky:
Prodej
Typ nemovitosti:
Dům
Podtyp nemovitosti:
Vila
Dispozice:
6+1
Energetická náročnost budovy:
G - Mimořádně nehospodárná
Stav zakázky:
Zrealizováno
Lokalita:
Černá Hora
Evidenční číslo:
85116JaK
Cena:
3 490 000 Kč

Podrobné informace

Jedná se o prvorepublikovou vilu s pozemkem o výměře 1.068 m2 nacházející se v klidné části městyse Černá Hora. Vila je v původním, udržovaném stavu postavená roku 1934 s menšími úpravami. Původně sloužila k bydlení a zároveň jako ordinace lékaře a člena partyzánské skupiny MUDr. Josefa Moravce, jehož statečnost nám dodnes připomíná pamětní deska na tomto domě. Dům lze tedy upravit citlivou rekonstrukcí v prvorepublikovém duchu a využívat jak pro soukromé, tak pro kancelářské účely. V roce 2006 proběhly drobné rekonstrukce koupelny, výměna oken, instalace nového kotle a nové dlažby na chodbě. Vedle domu se nachází dvojgaráž. Jednotlivé prostorné pokoje jsou dostupné přes původní dřevěné dobové schodiště. Z kuchyně ve 2. podlaží přístup na terasu s výhledem do zahrady orientované na východ. Půdní prostor umožňuje např. vestavbu prosluněného ateliéru či vybudování dalších obytných prostor. Dům je napojen na obecní vodovod, plyn a elektřinu 220V/380V. Odpady jsou svedené do obecní kanalizace. Užitná plocha domu je 214 m2. K vile náleží zahrada o výměře 1.068 m2, kde se nachází zahradní krb, jezírko a skleník. Energetická náročnost třídy G.
Výhodou domu je klidná lokalita, stylové prvorepublikové prvky, prostorná terasa s příjemným výhledem, pěkná zahrada, dobrá dostupnost a příroda na dosah.
Městys Černá Hora se nachází 25 km na sever od Brna, 10 km severozápadně od okresního města Blanska v údolí na úpatí Českomoravské vrchoviny. Z hlediska občanské vybavenosti nabízí Černá Hora nejen svým občanům zdravotní středisko, lékárnu, veterinární ordinace, poštu, mateřskou a základní školu, řadu prodejen a restaurace včetně hotelu Sladovna.

  • Kontakt
  • Zaslat emailem

Vybrali jste si tuto nemovitost? Ozvěte se nám!

Zákaznická linka

Zákaznická linka

516454008
723282282
info@tajovskyreality.cz
www.tajovskyreality.cz

Kontaktní formulář

 

Zásady ochrany osobních údajů realitní kanceláře podle GDPR najdete zde.

Odeslat nabídku na email

 

Další nabídky

Zobrazit vše
Rychlá zpráva
Zásady ochrany osobních údajů realitní kanceláře podle GDPR najdete zde.