Stylová usedlost s rázem stavby z roku 1880 | Tajovský reality
Prodáno

Stylová usedlost s rázem stavby z roku 1880

Vanovice
Prodáno
87816RoV Evidenční číslo
6+1 Dispozice
253m2 Užitná plocha
2874m2 Plocha pozemku

Základní údaje

Typ zakázky:
Prodej
Typ nemovitosti:
Dům
Podtyp nemovitosti:
Zemědělská usedlost
Dispozice:
6+1
Energetická náročnost budovy:
G - Mimořádně nehospodárná
Stav zakázky:
Zrealizováno
Lokalita:
Vanovice
Evidenční číslo:
87816RoV
Cena:
2 400 000 Kč

Doporučuji

Jiří Korbel
Jiří Korbel
Firmu TAJOVSKÝ doporučuji hlavně z důvodu opravdu profesionálního a lidského přístupu, jak ze strany p. Křenka, tak pí Dokoupilové, se kterou jsem koupi nemovitosti řešil. Díky tomu jsme si s přítelkyní splnili sen o novém bydlení na klidném místě. Děkujeme!

Podrobné informace

Nabízíme k prodeji stylovou usedlost v centru obce Vanovice, na které byla započata citlivá rekonstrukce, aby se zachoval původní ráz stavby z roku 1880. Usedlost je půdorysného tvaru U – jde o hlavní obytnou část se dvěma podlažími, původní část chlévů a dvůr uzavírá kůlna s průjezdem na zahradu. K dispozici je kompletní podrobný projekt současného stavu, dále studie budoucího stavu od uznávaného Ing. Arch. Jiřího Soukupa. Na domě byla v roce 2016 započata rekonstrukce, která obsahuje: nákladné statické zajištění celé usedlosti, kompletní vyčištění objektu, včetně odstranění starých materiálů - staré omítky, vykopání podlah. Dále doplnění chybějícího zdiva, výstavba nového klenbového stropu na dvoře, obkopání celého objektu – drenáže, nopek, štěrk, zhotovení nové fasády ze strany od souseda, nachystání na odvětrávané podlahy, nová přípojka vody, nově vybudované odvodnění domu – nachystané vpustě na svody kolem celého domu, vybudované nové ležaté kanalizace – nachystané hlavní řády v domě, nová fasáda ze přední části domu – udělána v původním rázu stavby, osazena eurookna do dvora, dispoziční úpravy, osazen pohledový ručně tesaný trám. Střecha nad hlavní části objektu byla zhotovena cca před 12 lety. Dvůr a zahrada jsou orientované jižním směrem, zahrada za kůlnou je mírně svažitá k jihu se sluncem po celý den, vzrostlé stromy na pozemku a potůček s vrbami na konci zahrady dotváří krásnou atmosféru klidu a pohody. Celková rozloha pozemku je 2874 m2. Velkou výhodou je uzavřený dvůr s naprostým soukromím. Dále je výhodou zachovalý původní ráz stavby bez unáhlených úprav, doposud provedené stavební práce. Dům pochází z roku 1880 a byl obydlen rodinou malíře. Tento typ usedlosti se dvěma podlažími, která jsou obě obytná, je pro tuto oblast ojedinělý a vyskytuje se pouze v této obci, kde byly hospodářství nejvíce prosperující. V sousedních obcích se jedná většinou o přízemní usedlosti, které jsou navíc z drtivé většiny po rekonstrukci či modernizaci vnitřního vybavení a ztratily původní kouzlo. Dále je na usedlosti výjmečné množství klenbových stropů v zachovalém stavu. Pozemek je oplocený a má přístup z jižní strany do zahrady, kde je osazena brána.
Energetická náročnost třídy – G.

Obec Vanovice se nachází 12km severně od města Boskovice, 8 km od Letovic a 50km od Brna. V obci je veškerá občanská vybavenost – školka, škola, obchod, restaurace.

  • Kontakt
  • Zaslat emailem

Vybrali jste si tuto nemovitost? Ozvěte se nám!

Zákaznická linka

516454008
723282282
info@tajovskyreality.cz
www.tajovskyreality.cz

Kontaktní formulář

 

Odeslat nabídku na email

 

Další nabídky

Zobrazit vše
Zjistit cenu své nemovitosti

Tato stránka používá soubory cookies na zlepšení našich služeb. Více info

Rozumím