Prodej

Unikátní byt ve vile Ernsta Löw-Beera

Kalvodova, Brno
189423JaT Evidenční číslo
4+1 Dispozice
223m2 Užitná plocha

Základní údaje

Typ zakázky:
Prodej
Typ nemovitosti:
Byt
Dispozice:
4+1
Energetická náročnost budovy:
G - Mimořádně nehospodárná
Stav zakázky:
Aktivní
Lokalita:
Kalvodova, Brno
Evidenční číslo:
189423JaT
Cena poznámka:
Info v RK!

Podrobné informace

Nabízíme ke koupi byt o dispozici až 4+1 nacházející se ve vile Ernsta Löw-Beera. Byt je určen pro milovníky první republiky (a architektury jako takové), kteří ocení původní stav a provedou si citlivou rekonstrukci dle vlastních představ. Jedná se o reprezentativní místo, které také může sloužit jako zázemí firmy v kombinaci s bydlením. Vila, situovaná v zahradě na nároží ulic Kalvodovy a Marie Pujmanové, je orientována hlavním průčelím k jihu a jedná se o nejvyhledávanější část Brna. Místo poskytuje dostatek klidu, soukromí a bezpečí.

Tuto vilu nechal postavit bratranec Grety Tugendhatové, Ernst Löw-Beer – bratr sběratele asijského umění Fritze Löw-Beera, v roce 1935 na Kalvodově ulici v Brně-Pisárkách. Představuje typický příklad vídeňské architektury bydlení v polovině třicátých let a byla zřejmě inspirována vilou na Wenzgasse v Hietzingu od Josefa Franka. Vila je postavena v roce 1935. Jejími autory jsou vídeňští architekti Rudolf Baumfeld a Norbert Schlesinger. Stavba poněkud připomíná svou noblesou, plynulým uspořádáním obytného prostoru a vytříbenými detaily vilu Tugendhat.
Konstrukci domu tvoří železobetonový monolitickým skelet s cihelným výplňovým zdivem. Osazena jsou francouzská okna. U všech prosklených ploch převažují kovové rámy, v menším rozsahu je použito dřevo. O vysoké technické úrovni svědčila mimo jiné klimatizace, jež zabraňovala orosování skleněných stěn. Ta nyní čeká na zprovoznění novým majitelem.
Byt je v původním stavu s prvky drobných modernizací. Nadšence do architektury zaujmou původní travertinové a parketové podlahy. Dále je v bytě dochován původní bar a dřevěné obložení na stěnách.

V bytovém domě se nacházejí fyzicky 3 bytové jednotky - každá v jednom patře v budově ze 3. NP. Nabízený byt se nachází z přední strany v 2. NP a ze zadní strany je přístupný přes jedny schody, tedy přes zvýšené přízemí. Byt je orientovaný převážně na jih, dále pak na západ a východ. Vytápění je ústřední s kotlem na zemní plyn + lokální. Idylickou atmosféru vykouzlí krb v obývací pokoji.

Samotný byt nabízí opravdu velkorysé rozměry. Podlahová plocha bytu včetně kryté terasy činí 223 m2 a dále sklep 15 m2. Díky nadstandardní výšce stropu činí 3,7 m je byt nádherně prosvětlený, prostorný a poskytuje mnoho výhledů do zeleně a okolí.
Ložnice Vás uchvátí rozměrem 36 m2, obývací pokoj s krytou terasou pak rovnou velikostí 95 m2. Současná jídelna nabídne 38 m2, takže budete mít dost prostoru pohostit celou svou rodinu či přátele. Zde oceníte i 2 x WC a 2 x koupelnu.

Soukromí zajistí vjezd k vile přes bránu. K parkování slouží garáž pro jeden automobil. Možnost parkování dalšího vozu se nachází před garáží. K bytu náleží sklep umístěn v suterénu bytového domu. Jelikož PENB zatím nebyl dodán, uvádíme G.

Prodávající si vyhrazuje určit kupujícího dle vlastních zvolených kritérií.

  • Kontakt
  • Zaslat emailem

Vybrali jste si tuto nemovitost? Ozvěte se nám!

Kontaktní formulář

 

Odeslat nabídku na email

 

Další nabídky

Zobrazit vše
Zjistit cenu své nemovitosti