Realitní blog

Domů Realitní blog
Při zjišťování hodnoty nemovitosti rozhoduje řada faktorů. Některé jsou v hledáčku bank, jiné neujdou pozornosti odborných znalců. Je to logické - jedna instituce (banka) vám totiž peníze poskytuje, zatímco druhá (stát vyžadující znalecký posudek) po vás peníze žádá.
Neznalost neomlouvá a s poctivostí nejdál dojdeš. Dvě tvrzení, kterými by se při hledání bytu či domu měl řídit jak kupující, tak prodávající. Budoucí majitelé často podceňují obsah rezervační či kupní smlouvy a také dostatečně nedbají na právní prověření nemovitosti. Právní vady nemovitosti lze přitom často odhalit zavčas.
Při pořízení bytu či domu nesmí kupující zapomínat na daň z nabytí nemovitosti, kterou je povinen od ledna 2016 hradit. Existuje několik případů, kdy je nový majitel od tohoto výdaje osvobozen. Stát zvýhodňuje především ty, kteří se rozhodli investovat do novostavby.
Bydlení, které vypadá na první pohled jako pohádka, se může rychle prodražit, a to nejen kupujícímu, ale i prodávajícímu. Alfou a omegou je zkratka PENB.
Přečtěte si rozhovor se zakladatelem společnosti Janem Tajovským. Dozvíte se nejen jaké jsou jeho sny nebo jaké byli začátky realitní kanceláře!
Chtěli byste přijít o peníze po prodeji domu? Nechtěli? Jak bezpečně koupit a prodat nemovitost naleznete v našem článku!
Chcete si vybudovat pravidelný pasivní příjem? Rádi byste zakoupili byt pro své dítě, ale do jeho dospělosti ještě zbývá mnoho let? Ukážeme si výhody, které takový obchod má, co s koupenou nemovitostí, a také jak na ní nejlépe vydělat.
Kolik činí provize realitní kanceláři nebo zda-li je provize nesmyslný poplatek. To vše se dočtete přímo v našem článku.
Hledám dům ke koupi, věta, kterou zná každý, ale jak opravdu bezpečně a bezproblémově tento dům koupit? To se dozvíte v našem článku!
Žadatelé o hypoteční úvěr se musejí připravit na to, že jejich cesta k vlastnímu bydlení bude zase o něco složitější. Česká národní banka v létě vydala doporučení, aby banky přitvrdily. A tak se i stane – od 1. října 2018.

Další nabídky

Zobrazit vše
Zjistit cenu své nemovitosti

Tato stránka používá soubory cookies na zlepšení našich služeb. Více info

Rozumím