Realitní blog

Domů Realitní blog
Školení, kurzy, semináře či přednášky. Během celého roku pořádáme řadu vzdělávacích akcí, kterých se mohou účastnit jak naši realitní makléři, pracovníci back office, tak externí spolupracovníci. Věříme, že sebevzdělávaní je důležitým procesem, který by měl trvat celý život a je klíčem k úspěchu.
Existuje celá řada rad o tom, jak správně?prodávat nemovitost, aby byla atraktivní a vy měli se sháněním ideálního kupce co nejméně starostí. I přes to mnoho majitelů domku či bytu stále opakuje stejné chyby, kterými si prodej naopak oddalují a sami si takzvaně „házejí klacky pod nohy“. Podívejte se na nejčastější mýty, kterým je dobré se jednou provždy vyhnout.
Ty nejlepší věci si často neplánujeme, a ani nemůžeme, právě okamžik překvapení jim dodává punc jedinečnosti. Tak to bylo i s mojí prací u Tajovský reality. Když jsem se seznámil s jejím majitelem, Honzou Tajovským, pracoval jsem jako konzultant v běžecké speciálce. Mojí vášní byl triatlon, a práce v oboru mě proto bavila. Osud a nakonec i já jsme ale zvolili jinou cestu.
Při zjišťování hodnoty nemovitosti rozhoduje řada faktorů. Některé jsou v hledáčku bank, jiné neujdou pozornosti odborných znalců. Je to logické - jedna instituce (banka) vám totiž peníze poskytuje, zatímco druhá (stát vyžadující znalecký posudek) po vás peníze žádá.
Neznalost neomlouvá a s poctivostí nejdál dojdeš. Dvě tvrzení, kterými by se při hledání bytu či domu měl řídit jak kupující, tak prodávající. Budoucí majitelé často podceňují obsah rezervační či kupní smlouvy a také dostatečně nedbají na právní prověření nemovitosti. Právní vady nemovitosti lze přitom často odhalit zavčas.
Při pořízení bytu či domu nesmí kupující zapomínat na daň z nabytí nemovitosti, kterou je povinen od ledna 2016 hradit. Existuje několik případů, kdy je nový majitel od tohoto výdaje osvobozen. Stát zvýhodňuje především ty, kteří se rozhodli investovat do novostavby.
Bydlení, které vypadá na první pohled jako pohádka, se může rychle prodražit, a to nejen kupujícímu, ale i prodávajícímu. Alfou a omegou je zkratka PENB.
Přečtěte si rozhovor se zakladatelem společnosti Janem Tajovským. Dozvíte se nejen jaké jsou jeho sny nebo jaké byli začátky realitní kanceláře!
Chtěli byste přijít o peníze po prodeji domu? Nechtěli? Jak bezpečně koupit a prodat nemovitost naleznete v našem článku!
Chcete si vybudovat pravidelný pasivní příjem? Rádi byste zakoupili byt pro své dítě, ale do jeho dospělosti ještě zbývá mnoho let? Ukážeme si výhody, které takový obchod má, co s koupenou nemovitostí, a také jak na ní nejlépe vydělat.
Kolik činí provize realitní kanceláři nebo zda-li je provize nesmyslný poplatek. To vše se dočtete přímo v našem článku.
Hledám dům ke koupi, věta, kterou zná každý, ale jak opravdu bezpečně a bezproblémově tento dům koupit? To se dozvíte v našem článku!
Žadatelé o hypoteční úvěr se musejí připravit na to, že jejich cesta k vlastnímu bydlení bude zase o něco složitější. Česká národní banka v létě vydala doporučení, aby banky přitvrdily. A tak se i stane – od 1. října 2018.

Další nabídky

Zobrazit vše
Zjistit cenu své nemovitosti

Tato stránka používá soubory cookies na zlepšení našich služeb. Více info

Rozumím