Realitní blog

Domů Realitní blog
Whether you're a seasoned property owner or new to the real estate market, selling a property in Brno can be a complex process. This comprehensive guide, in collaboration with TAJOVSKÝ reality s.r.o., one of the traditional real estate agencies in the region, aims to streamline your selling experience.?
V moderní době digitálních technologií a snadného přístupu k informacím není třeba vždy tyto informace zjišťovat osobně návštěvou některého z katastrálních pracovišť. ČÚZK nabízí totiž prostřednictvím svého webu cuzk.cz efektivní nástroje pro získání těchto informací dálkově online.?
„Prodat byt nebo dům přece nemůže být až tak těžké. To zvládnu sám! Stačí pár fotek, napsat inzerát a kamarád právník zařídí zbytek.“ I takto volnomyšlenkářsky někteří lidé přistupují k plánování prodeje své nemovitosti. Podobný přístup však skrývá řadu rizik. A jakákoli neznalost a chyba v procesu prodeje nemovitosti, který obsahuje řadu kroků, se může prodejci citelně vymstít...
Pokud prodáváte dům, umíte potenciálnímu kupujícímu dokázat, že je váš dům po všech stránkách v pořádku? Vyznáte se ve stavebních konstrukcích natolik, abyste mohli garantovat, že je například i po statické stránce budova bez chyby?
Manželé Illovi přes naši realitní kancelář kupovali rodinný dům ve Velkých Opatovicích a zároveň prodávali svůj družstevní byt ve stejné lokalitě – jejich snem bylo přestěhovat se z bytu do rodinného domu. Po předání nemovitosti jsme se za Illovými zastavili na návštěvu, podívat se, jak se jim bydlí, a zeptat se, jak zpětně hodnotí spolupráci s naší realitní kanceláří.
Co se týče Vaší práce, máte ještě nějaký sen nebo cíl, který byste si ráda splnila? Snažím se v tomto směru neustále zdokonalovat a posouvat. Cílem je už ta cesta, kterou jsem se vydala, říká Lenka Zimmermannová interiérová designérka a zakladatelka firmy Atmosféra desing s.r.o. Přečtěte si celý rozhovor.
Rozhovor s Janem Křenkem, naším TOP realitním makléřem - „Když dáte klientovi své slovo, musíte ho dodržet“, říká Honza. Jak vypadá jeho pracovní den, jak se k práci dostal, proč jej tato práce naplňuje? To a mnohem více se dočtete v rozhovoru!
Přečtěte si rozhovor s Andreou Tajovskou. Jak vypadá jejich netradiční štědrovečerní tabule? Jaké pečou cukroví? Pojďte si s námi vychutnat tento magický čas, nahlédněte do jejich soukromí. „Neupínali jsme se na oslavu samotných Vánoc, důležité pro nás bylo tento čas strávit společně, bez shonu, v kruhu rodiny.“
Přečtěte si rozhovor s Romanem Vašíčkem, který je součástí firmy od roku 2013 a stál při zakládání společnosti NWD Group.
Přečtěte si rozhovor s Vítkem Hrdličkou, který je součástí firmy již přes dva roky! Z marketingového specialisty právě postoupil na pozici realitního makléře.
Jak vypadá pracovní den Zuzky Petrové? Co ráda dělá, když zrovna nepracuje nebo jaké knížky ráda čte? To vše a mnohem více se dočtete v rozhovoru s naší vedoucí back office.
Další ze série příběhů našich makléřů. Přečtěte si rozhovor s Lenkou Dokoupilovou, která tvrdí, že: "Vždy je kam se posunout dál, v tomhle oboru nikdy nedojdeš na konec." Zjistíte, jaké byly její začátky, co má na práci ráda nebo jak se umí odměnit.
Nejvíce si ceníme zpětné vazby, která přichází od Vás, od klientů. Popovídali jsme si s prodávajícím rodinného domu v obci Kořenec o tom, jakou zvolil cestu, jak s ní byl spokojený a proč se nakonec při prodeji vydali cestou naší realitní kanceláře.
Chvilku to vypadalo, že „mít družstevní byt“ zůstane už jenom našim babičkám a dědečkům, ale v posledních letech jako by se v Česku karta obrátila a družstevní byty začínají být zase populární. Má to ale jeden háček – byt nevlastníte vy, ale družstvo. Jak to s „koupí“ družstevního bytu vlastně je?
Upouštíme od minimalismu, vracíme se k přírodním barvám a materiálům. Domov ale podle interiérové designérky Radky Vašíčkové není místo, které nám pochválí návštěva, ale to, kde se cítíme nejlépe. „Pro mě je symbolem domova kytice řezaných květin na jídelním stole,“ přiznává. I přes svůj nabitý program si pořád najde čas na výlety do přírody, ze které čerpá inspiraci pro design.
Pojďte si s námi přečíst příběhy klientů naší realitní kanceláře. Dočtete se jak jsme jim pomohli, jak rychle jsme dokázali jejich nemovitost prodat a mnohem více.
Orientovat se v elektronickém katastru nemovitostí vám usnadní získat vysněný dům, byt i pozemek. Najdete v něm všechny důležité informace jak o samotné parcele nebo stavbě, tak o majiteli. I když působí katastr nemovitostí (www.cuzk.cz) na první pohled složitě, stačí se naučit pár správných kliknutí, a příště vám přijde práce s ním jako hračka.
Tečkou za stavbou nebo rekonstrukcí nemovitosti je kolaudace. I když jde o poslední krok, významem leckteré přeskočí. Bez kolaudace si nového bydlení moc neužijete, vyžaduje ji stavební úřad a nezkolaudovaný dům považuje za nedokončený. To s sebou nese další problémy, například u pojišťoven.
Školení, kurzy, semináře či přednášky. Během celého roku pořádáme řadu vzdělávacích akcí, kterých se mohou účastnit jak naši realitní makléři, pracovníci back office, tak externí spolupracovníci. Věříme, že sebevzdělávaní je důležitým procesem, který by měl trvat celý život a je klíčem k úspěchu.
Existuje celá řada rad o tom, jak správně?prodávat nemovitost, aby byla atraktivní a vy měli se sháněním ideálního kupce co nejméně starostí. I přes to mnoho majitelů domku či bytu stále opakuje stejné chyby, kterými si prodej naopak oddalují a sami si takzvaně „házejí klacky pod nohy“. Podívejte se na nejčastější mýty, kterým je dobré se jednou provždy vyhnout.
Ty nejlepší věci si často neplánujeme, a ani nemůžeme, právě okamžik překvapení jim dodává punc jedinečnosti. Tak to bylo i s mojí prací u Tajovský reality. Když jsem se seznámil s jejím majitelem, Honzou Tajovským, pracoval jsem jako konzultant v běžecké speciálce. Mojí vášní byl triatlon, a práce v oboru mě proto bavila. Osud a nakonec i já jsme ale zvolili jinou cestu.
Při zjišťování hodnoty nemovitosti rozhoduje řada faktorů. Některé jsou v hledáčku bank, jiné neujdou pozornosti odborných znalců. Je to logické - jedna instituce (banka) vám totiž peníze poskytuje, zatímco druhá (stát vyžadující znalecký posudek) po vás peníze žádá.
Neznalost neomlouvá a s poctivostí nejdál dojdeš. Dvě tvrzení, kterými by se při hledání bytu či domu měl řídit jak kupující, tak prodávající. Budoucí majitelé často podceňují obsah rezervační či kupní smlouvy a také dostatečně nedbají na právní prověření nemovitosti. Právní vady nemovitosti lze přitom často odhalit zavčas.
Při pořízení bytu či domu nesmí kupující zapomínat na daň z nabytí nemovitosti, kterou je povinen od ledna 2016 hradit. Existuje několik případů, kdy je nový majitel od tohoto výdaje osvobozen. Stát zvýhodňuje především ty, kteří se rozhodli investovat do novostavby.
Bydlení, které vypadá na první pohled jako pohádka, se může rychle prodražit, a to nejen kupujícímu, ale i prodávajícímu. Alfou a omegou je zkratka PENB.
Přečtěte si rozhovor se zakladatelem společnosti Janem Tajovským. Dozvíte se nejen jaké jsou jeho sny nebo jaké byli začátky realitní kanceláře!
Chtěli byste přijít o peníze po prodeji domu? Nechtěli? Jak bezpečně koupit a prodat nemovitost naleznete v našem článku!
Chcete si vybudovat pravidelný pasivní příjem? Rádi byste zakoupili byt pro své dítě, ale do jeho dospělosti ještě zbývá mnoho let? Ukážeme si výhody, které takový obchod má, co s koupenou nemovitostí, a také jak na ní nejlépe vydělat.
Kolik činí provize realitní kanceláři nebo zda-li je provize nesmyslný poplatek. To vše se dočtete přímo v našem článku.
Hledám dům ke koupi, věta, kterou zná každý, ale jak opravdu bezpečně a bezproblémově tento dům koupit? To se dozvíte v našem článku!
Žadatelé o hypoteční úvěr se musejí připravit na to, že jejich cesta k vlastnímu bydlení bude zase o něco složitější. Česká národní banka v létě vydala doporučení, aby banky přitvrdily. A tak se i stane – od 1. října 2018.

Další nabídky

Zobrazit vše
Zjistit cenu své nemovitosti