Stanovení ceny

Domů Prodávající Stanovení ceny

Trh s nemovitostmi se neustále vyvíjí. Jeho změny jsou závislé na mnoha faktorech – jak makroekonomických, tak lokálních.

Jednou z možností je nechat si vypracovat znalecký posudek na cenu konkrétní nemovitosti. Jenže jak najít toho správného znalce?

Kolem znalců panuje ve společnosti mnoho předsudků a domněnek. Tvrdí se, že často nemají relevantní vypovídající data o skutečných prodejích nemovitostí v dané lokalitě a čase, a jimi stanovená cena vypočtená podle vyhlášky Ministerstva financí nemusí odpovídat realitě a trhu.

Můžete se také setkat s tím, že Vám bude téměř každý realitní makléř nabízet ocenění nemovitosti ZDARMA. Takový odhad se často určuje podle tzv. cenové mapy. Odhadce pak nemusí Vaši nemovitost vůbec fyzicky navštívit. Využije pouze cenovou mapu, popř. fotografie oceňované nemovitosti. Výsledkem je často zcela nepřesná cena a klient může získat za svou nemovitost mnohem menší finanční obnos.

 

Jak stanovit tržní cenu správně?
Díky dlouholetému působení v oboru oceňování nemovitostí na realitním trhu máme velkou databázi skutečných obchodů, ze které lze čerpat dostatečné informace pro stanovení odpovídající tržní ceny. K tomu využíváme zkušenosti získané realizováním obchodů s našimi vlastními nemovitostmi a tak Vám snadno pomůžeme dosáhnout nejvyšší možné ceny za Vaši nemovitost.

 

Vypracujte mi odhad mé nemovitosti

 

Další nabídky

Zobrazit vše
Zjistit cenu své nemovitosti