Prodej

Historický objekt v centru města

Boskovice
160121RoV Evidenční číslo
2208m2 Užitná plocha
6297m2 Plocha pozemku

Základní údaje

Typ zakázky:
Prodej
Typ nemovitosti:
Ostatní
Podtyp nemovitosti:
Památka, hrad
Energetická náročnost budovy:
G - Mimořádně nehospodárná
Stav zakázky:
Aktivní
Lokalita:
Boskovice
Evidenční číslo:
160121RoV
Cena poznámka:
Info o ceně v RK.

Podrobné informace

Jedná se o prodej historického komerčního objektu pocházejícího ze 17. století, který patří mezi významné památky ve městě Boskovice a spadá do památkové zóny města. Panský dvůr se nachází na ulici Hradní, v dosahu významných objektů jako jsou zámek Boskovice, bývalý klášter (dnes restaurace), regionální muzeum, Masarykovo náměstí, zámecký skleník s přilehlým parkem, židovská čtvrť, letní kino či hrad Boskovice.
Objekt je přízemní, částečně podsklepený, s možností půdní vestavby. Je čtvercového tvaru s uzavřeným dvorem, disponuje vjezdem ze západní strany z ulice Hradní a dále východním vjezdem z parkovacích ploch za objektem. V současnosti je využíván ke komerčním účelům, přičemž jednotlivé části objektu jsou pronajímány. Současná celková podlahová plocha objektu činí 2.208 m².
Panský dvůr prošel postupnými rekonstrukcemi, které v posledním obdobím zahrnovaly částečnou opravu venkovní fasády, v severním křídle byla provedena výměna arkád za nové dubové, zpevněné plochy, rekonstrukce vinárny, částečná rekonstrukce topení, ležaté kanalizace v severním křídle; dále renovace omítek, rozvodů vody, odpadů a rozvodů elektřiny. Objekt je napojený na všechny inženýrské sítě včetně zemního plynu.
Na Panský dvůr je nyní vypracována studie na využití pobytového zařízení sociálních služeb pro seniory s kapacitou až 120 lůžek, který by obsahoval veškeré prostory s jídelnou, kuchyní a ostatním zázemím pro personál a rehabilitace. Tento záměr již prošel schvalovacími částmi povolení. Budoucí podlahová plocha objektu při využití přízemí a půdní vestavby činí 3.371 m². Energetická náročnost objektu je třídy G.
Dle platného územního plánu Boskovice se řešený objekt nachází v ploše s označením OV plochy občanského vybavení – veřejná infrastruktura. V plochách občanského vybavení je hlavní využití: plochy pro veřejné občanské vybavení.
Pozemek má celkovou plochu 6.297 m², jedná se o rovinatý, čtvercový pozemek v centru historické části města Boskovice, přičemž zastavěná plocha objektu činí 3.047 m². Ve východní části pozemku se nachází parkovací plochy, dále je možno parkovat v areálu objektu.

Panský dvůr Boskovice je výjimečným objektem v Jihomoravském kraji z pohledu památkové zóny, který ať už v současnosti, nebo v budoucnu po jeho rekonstrukci a půdní vestavbě, představuje ideální místo pro zmíněný projekt využití pobytového zařízení sociálních služeb pro seniory, nebo může být využit například pro specializovanou kliniku s ubytováním. Nabízí se také vybudování restaurace, hotel s wellness, komerční prostory či mnoho dalšího využití. Tento objekt hledá investora, který pochopí jeho potenciál a hodnotu.

Prodávající si vyhrazuje právo určit kupujícího dle vlastních zvolených kritérií.

  • Kontakt
  • Zaslat emailem

Vybrali jste si tuto nemovitost? Ozvěte se nám!

Kontaktní formulář

 

Odeslat nabídku na email

 

Další nabídky

Zobrazit vše
Zjistit cenu své nemovitosti

Tato stránka používá soubory cookies na zlepšení našich služeb. Více info

Rozumím