Prodej

Historický objekt v centru města

Boskovice
160121RoV Evidenční číslo
2208m2 Užitná plocha
6297m2 Plocha pozemku

Základní údaje

Typ zakázky:
Prodej
Typ nemovitosti:
Ostatní
Podtyp nemovitosti:
Památka, hrad
Energetická náročnost budovy:
G - Mimořádně nehospodárná
Stav zakázky:
Aktivní
Lokalita:
Boskovice
Evidenční číslo:
160121RoV
Cena poznámka:
Info o ceně v RK.

Podrobné informace

Jedná se o prodej historického komerčního objektu pocházejícího ze 17. století, který patří mezi významné památky ve městě Boskovice a spadá do památkové zóny města. Panský dvůr se nachází na ulici Hradní, v dosahu významných objektů jako jsou zámek Boskovice, bývalý klášter (dnes restaurace), regionální muzeum, Masarykovo náměstí, zámecký skleník s přilehlým parkem, židovská čtvrť, letní kino či hrad Boskovice.
Objekt je přízemní, částečně podsklepený, s možností půdní vestavby. Je čtvercového tvaru s uzavřeným dvorem, disponuje vjezdem ze západní strany z ulice Hradní a dále východním vjezdem z parkovacích ploch za objektem. V současnosti je využíván ke komerčním účelům, přičemž jednotlivé části objektu jsou pronajímány. Současná celková podlahová plocha objektu činí 2.208 m².
Panský dvůr prošel postupnými rekonstrukcemi, které v posledním obdobím zahrnovaly částečnou opravu venkovní fasády, v severním křídle byla provedena výměna arkád za nové dubové, zpevněné plochy, rekonstrukce vinárny, částečná rekonstrukce topení, ležaté kanalizace v severním křídle; dále renovace omítek, rozvodů vody, odpadů a rozvodů elektřiny. Objekt je napojený na všechny inženýrské sítě včetně zemního plynu.
Na Panský dvůr je nyní vypracována studie na využití pobytového zařízení sociálních služeb pro seniory s kapacitou až 120 lůžek, který by obsahoval veškeré prostory s jídelnou, kuchyní a ostatním zázemím pro personál a rehabilitace. Tento záměr již prošel schvalovacími částmi povolení. Budoucí podlahová plocha objektu při využití přízemí a půdní vestavby činí 3.371 m². Energetická náročnost objektu je třídy G.
Dle platného územního plánu Boskovice se řešený objekt nachází v ploše s označením OV plochy občanského vybavení – veřejná infrastruktura. V plochách občanského vybavení je hlavní využití: plochy pro veřejné občanské vybavení.

Pozemek má celkovou plochu 6.297 m², jedná se o rovinatý, čtvercový pozemek v centru historické části města Boskovice, přičemž zastavěná plocha objektu činí 3.047 m². Ve východní části pozemku se nachází parkovací plochy, dále je možno parkovat v areálu objektu.

Panský dvůr Boskovice je výjimečným objektem v Jihomoravském kraji z pohledu památkové zóny, který ať už v současnosti, nebo v budoucnu po jeho rekonstrukci a půdní vestavbě, představuje ideální místo pro zmíněný projekt využití pobytového zařízení sociálních služeb pro seniory, nebo může být využit například pro specializovanou kliniku s ubytováním. Nabízí se také vybudování restaurace, hotel s wellness, komerční prostory či mnoho dalšího využití. Tento objekt hledá investora, který pochopí jeho potenciál a hodnotu.

Prodávající si vyhrazuje právo určit kupujícího dle vlastních zvolených kritérií.

  • Kontakt
  • Zaslat emailem

Vybrali jste si tuto nemovitost? Ozvěte se nám!

Kontaktní formulář

 

Odeslat nabídku na email

 

Další nabídky

Zobrazit vše
Zjistit cenu své nemovitosti