Chráníme Vaše peníze! Jak? Službou PROVĚŘENÁ NEMOVITOST!

Domů Realitní blog Chráníme Vaše peníze! Jak? Službou PROVĚŘENÁ NEMOVITOST!
Chráníme Vaše peníze! Jak? Službou PROVĚŘENÁ NEMOVITOST!

Co všechno vám ochrání služba PROVĚŘENÁ NEMOVITOST?

Kupujete dům, ale nejste si jisti, zda je jeho stav zcela v pořádku? Domníváte se, že do pár měsíců nastanou komplikace, které prodávající jistě zná a předpokládá, ale vás o nich neinformoval? Nebo jste prodávající a bojíte se, že se do pár let po prodeji vaší nemovitosti něco přihodí, a kupující po vás bude zpět vymáhat finanční obnos, který by mu problém kompenzoval?

TAJOVSKÝ reality v reakci na přání klientů vytvořila službu PROVĚŘENÁ NEMOVITOST, která chrání prodávající i kupující. Prodávajícímu zajistí, že na něm do pár let kupující nebude vymáhat finanční kompenzaci za nastalé problémy s nemovitostí. Kupující strana si s touto službou může být jistá, že nekupuje zajíce v pytli. Bude přesně znát stav nemovitosti.

 

Co je služba PROVĚŘENÁ NEMOVITOST a jaké výhody poskytuje?

Tuto službu jsme vytvořili na základě vlastních zkušeností z předchozích obchodů společně s odborníky na danou problematiku. Jejím cílem je především ochránit prodávající nemovitostí před požadavky kupujícího na slevu z kupní ceny.

Jedná se o propojení právních, technických a obchodních norem a postupů.

 

Využít službu "Prověřená nemovitost"

 

Jaké dokumenty s touto službou získáte:

  • PENB – Průkaz energetické náročnosti budovy

  • Revize spalinových cest, plynu a elektřiny

  • TP - Technický průkaz nemovitosti

  • Dokument potvrzující, že dům je bez právních vad

  • Dokument potvrzující, že dům je bez technických vad

 

Je to jako s autem. Když kupujete ojetý vůz, také vás zajímá jeho stav, a požadujete servisní knížku a doklad o původu vozidla. Nemovitost je investice mnohonásobně vyšší, než automobil. Proč tedy zbytečně riskovat?

Technický průkaz nemovitosti vám poskytne maximálně podrobné analýzy a skutečnosti, které se kupované nemovitosti týkají. Upozorní při tom i na nejméně pravděpodobné komplikace, které by se mohly v následujících letech vyskytnout. Tak přesně víte, co kupujete a co můžete očekávat.

V rámci služeb naší realitní kanceláře můžete zvolit i program „Jistota“. Co s ním získáte? Průkaz energetické náročnosti budov a technický průkaz nemovitosti. Neobsahuje však revizi elektroinstalace, spalinových cest, ani plynovodu.

PENB, TP, ale i revize vás stojí další peníze. Proto je rozhodně lepší zvolit službu, za kterou zaplatíte jednorázový poplatek a nemusíte již nic řešit. Žádné obvolávání úřadů, hledání revizora, obíhání úředníků. Koupě nemovitosti je sama o sobě hodně náročná. Usnadněte si proto život a nechte odborné záležitosti nám. Získáte čas, ale především právní a technickou jistotu. Vaše peníze budou ochráněné.

 

Často slýcháme větu:

„Mám známého právníka, ten to ve smlouvě ošetří.“ – To bohužel NESTAČÍ!

 

Stále váháte? Pojďte si přečíst jeden příběh, který se skutečně stal:

Mladí manželé koupili rodinný dům v normálním stavu, s vnitřním vybavením z devadesátých let. Bylo v něm vytápění a kuchyňský sporák na zemní plyn. Zhruba tři měsíce v domě bydleli a bez problémů ho užívali.

Pak odjeli na čtrnáct dní na dovolenou. Po návratu rozsvítili v kuchyni a proběhla exploze, při které se část domu úplně zbortila. Mladým manželům se naštěstí nic nestalo, ale dům byl podle vyjádření statika na demolici.

Po prošetření příčin exploze bylo zjištěno, že docházelo k úniku zemního plynu od chybného připojení sporáku. Dokud se v domě bydlelo a byl při užívání pravidelně větrán, nikdy nepřekročila koncentrace plynu nebezpečnou hranici. Oněch čtrnáct dní co byli na dovolené, se jim však stalo osudným. Dům byl uzavřen a tudíž nevětrán. Koncentrace zemního plynu se rapidně zvýšila, a v momentě kdy se manželé vrátili a rozsvítili, plyn explodoval.

 

Nastalo období plné otázek a obvinění.

Čí to byla vina? Měl to špatně připojené původní vlastník nebo s tím noví majitelé v průběhu oněch tří měsíců sami manipulovali?

Nic z toho neměl šanci původní vlastník prokázat. Pokud se tedy chcete vyhnout podobnému katastrofickému scénáři, využijte naši službu PROVĚŘENÁ NEMOVITOST. Na podobné problémy vás upozorníme a pohlídáme stav kupované nemovitosti. Veškeré nedostatky se dozvíte včas, aby se podobná situace neopakovala i u vás.

 

A jak tento příběh dopadl?

Skutečně došlo k soudnímu řízení o vrácení celé kupní ceny. Stáli jste na straně prodávajícího? Báli jste se, že musel celou částku vrátit? Nebo vám bylo líto mladých manželů, kteří se náhle ocitli bez peněz i bez střechy nad hlavou?

Výsledkem jednání byla mimosoudní dohoda, kdy prodávající musel vrátit částku ve výši 400.000 Kč. Poškozené byly obě strany a vina se již nedala prokázat ani jedné z nich.

 

Jaká je pravděpodobnost, že se právě vám toto nestane?

50 : 50 ?

 

Tady jsou další možné nástrahy:

  • Pokud si člověk prodává nemovitost sám, nemá k informacím o stavu nemovitosti přístup.

  • Pokud má známého právníka, ten mu může proces prodeje ošetřit, ale pouze právně. Ze zkušeností víme, že to nestačí.

  • Pokud prodává přes jinou realitní kancelář, makléř ho v 99 % případů o možných následcích neinformuje.

 

Nekupujte zajíce v pytli! Neriskujte statisíce a střechu nad hlavou! Nechte si od nás poradit.
Není nic jednoduššího, než zvolit službu PROVĚŘENÁ NEMOVITOST!

 

Využít službu "Prověřená nemovitost"


Další nabídky

Zobrazit vše
Zjistit cenu své nemovitosti