Hledám dům/byt ke koupi

Domů Realitní blog Hledám dům/byt ke koupi
Hledám dům/byt ke koupi

Hledám dům/byt ke koupi

Také hledáte a nemůžete nalézt?
Větu "Hledám dům ke koupi" známe z různých inzerátů - ať jsou na internetu, či na tabulích v supermarketech. Ale víme opravdu, jak správně formulovat naši poptávku a následně jednat tak, aby naše koupě proběhla bezpečně a bezproblémově? To vše si povíme a shrneme v následujících řádcích. 

Jak správně udělat poptávku?

Pojďme se podívat na zoubek prvnímu a zcela zásadnímu kroku! 
"Kdo hledá ten najde" toto všeobecně známé rčení nemusí být zcela pravdivé, hledáme-li na špatném místě, nemáme šanci najít. To je jako, kdybyste šli lovit žraloky na Lipno. 

Rozmysleli jsme si, že chceme koupit nemovitost a máme představy o její ceně - dobrý základ. Dále bychom si měli rozmyslet lokalitu, kde bychom si své vysněné bydlení představovali a její okolí. 

Není jisté, zda-li bude nemovitost dle našich představ přímo ve městě/lokalitě, ve které bychom chtěli, proto je dobré zvážit akceptovatelný okruh od destinace, ve které bychom si chtěli tuto nemovitost pořídit. Nesmíme opomenout ani fakt, že se nějak musíme dopravit do práce, popř. dopravit děti do školy. Proto musíme zvážit naše dopravní možnosti a dopravní možnosti v dané lokalitě. 

V neposlední řadě je rozhodně nutné zvážit, zda-li chceme nebo nechceme do nemovitosti investovat nějaké další peníze a na základě toho zvolit stav a druh nemovitosti.

Důležité je znát účel koupi nemovitosti - chceme v nemovitosti bydlet, stavět, mít zde komerční prostory nebo si chceme nemovitost koupit na investici? S účelem se také pojí myšlenka dispozice a počtu pokojů.  

 

Proto, abychom udělali co nejpřesnější poptávku je důležité:

  • Lokalita a její okolí
  • Typ nemovitosti
  • Stav
  • Dispozice
  • Cenová relace 
  • Účel 

 

Pak už stačí zavolat k nám do realitní kanceláře a sdělit nám Vaše požadavky o poptávané nemovitosti. Jakmile se objeví něco, co odpovídá Vašim představám, naši makléři se Vám ihned ozvou.

 

Mám představu o své vysněné nemovitosti


Další nabídky

Zobrazit vše
Zjistit cenu své nemovitosti