Rozhovor s Andreou Tajovskou na téma Vánoce | Tajovský reality

Rozhovor s Andreou Tajovskou na téma Vánoce

Domů Realitní blog Rozhovor s Andreou Tajovskou na téma Vánoce
Rozhovor s Andreou Tajovskou na téma Vánoce
1. Jak jste v posledních letech trávili Vánoce?

Poslední roky jsme Vánoce neměli úplně tradiční. Neupínali jsme se na oslavu samotných Vánoc, důležité pro nás bylo tento čas strávit společně, bez shonu, v kruhu rodiny. Vánoční atmosféra si nás vždy našla, ať už jsme byli tady v České republice, nebo v zahraničí. 

2. Jak vypadá Váš Štědrý den a štědrovečerní tabule?

Letos budeme trávit Vánoce s rodinou v našem domě. Těšíme se na společné chvíle a také na to, že se vrátíme k tradičním Vánocům. Štědrovečerní jídlo bude trošku jiné než v ostatních českých domácnostech, s manželem již dlouhá léta nejíme maso, ale určitě u nás bude bramborový salát na různé způsoby, aby si každý přišel na své. Předešlé Vánoce jsme vařili například pečené batáty s mrkví a hráškem. Vždy nám šlo o to, aby se jednalo o oslavu dané chvíle, okamžiku a jídlo bylo vždy něčím výjimečným a netradičním. 

 

3. Pečete cukroví? Pokud ano, tak jaké?

Cukroví pečeme, perníčky jsou u nás číslo jedna – hlavně ty medové. Společně s dcerou vyrábíme raw cukroví, pralinky. Obrovsky se těším na každoroční pečení vánočky, kterou mne v dětství naučila má milovaná babička. 

 

 

4. Máte doma vánoční výzdobu a stromeček?

Vánoční výzdobu máme, letos bude z velké části dle naší dcery, která již má své představy. :-) Určitě tam bude červená a zlatá, to už Emička říkala. Vánoce jsou hlavně hlavně pro děti. Já osobně zastávám decentnější, přírodní styl. 

5. Jaké byly první Vánoce v novém domě?

První Vánoce v novém domě byly již s dcerou, byla maličká. Rodinná pohoda, strávili jsme čas společně. Nově zrekonstruovaný domeček vytvořil zázemí a zaštítil společné chvíle.

6. Dodržujete nějaké tradice, případně jaké?

Vánoční tradice a naše rodina? Posloucháme koledy, díváme se na pohádky. Zkoušeli jsme rozkrojit jablíčko. Olovo jako v Pelíškách jsme zatím nikdy nelili. :-) Co dodržujeme? Nejspíš to, že zůstáváme u stolu celá rodina a nikdo od jídla neodchází. Dárky si dáváme pro radost, maličkosti, jde nám spíš o potěšení. Co máme pro Emičku? No to se neříká :-), dárky nosí Ježíšek, ale máme společné překvapení, to mohu prozradit. 

 

Děkuji za rozhovor.

 

Další nabídky

Zobrazit vše
Zjistit cenu své nemovitosti

Tato stránka používá soubory cookies na zlepšení našich služeb. Více info

Rozumím