Právo a finance | 02.12.2018

Jak získat pravidelný pasivní příjem? Investujte do nemovitosti!

Jak získat pravidelný příjem? Investujte do nemovitostí!

Chcete si vybudovat pravidelný pasivní příjem? Rádi byste zakoupili byt pro své dítě, ale do jeho dospělosti ještě zbývá mnoho let? Zajímá vás investování, ale nevěříte akciím a podobným nejistým investičním nástrojům? Pak by vás mohl zajímat dnešní článek, ve kterém se podíváme na investování do nemovitostí. Ukážeme si výhody, které takový obchod má, co s koupenou nemovitostí, a také jak na ní nejlépe vydělat.

Ceny nemovitostí rostou - pojďme toho využít

Také jste si všimli, že v poslední době ceny nemovitostí rostou? Možná si říkáte, že ti, kteří koupili nějaký ten byt či dům před pár lety, nyní jásají. Mohou svou nemovitost pronajímat nebo prodat, a ještě na tom vydělají spoustu peněz. A máte pravdu! Není však nutné házet flintu do žita. Stále ještě je čas pořídit si nemovitost, která se stane vaší investicí a finanční jistotou do příštích let.

Proč právě investice do nemovitosti?

Investovat můžete do dluhopisů, akcií i zlata. Jenže u těchto investičních nástrojů nemáte možnost po dlouhé roky na peníze sáhnout, a navíc výnosy akcií i zlata mohou být nejisté. Oproti tomu investice do nemovitosti vám přinese pozitivní výsledek rychle, průběžně a v průběhu let se může zvyšovat spolu s cenou nemovitosti. Jednou z variant je koupit nemovitost v době, kdy se prodává za nízkou cenu (někdo využije aktuálních tržních cen, někdo koupí dům v dražbě), a ve chvíli, kdy se hodnota zvedne, dům či byt zase prodat. Tím získáte velký obnos peněz přímo na ruku.

Druhou variantou je koupenou nemovitost pronajímat. Právě díky nárůstu cen nemovitostí se stalo jejich pronajímání poměrně kvalitním pasivním příjmem. Je samozřejmě na každém investorovi, aby si spočítal výhodnost tohoto typu investice. Pokud má člověk nějaké volné zdroje, vezme si hypotéku a spočítá si, že mu její splátku pokryje výnos z nájmu a ještě mu „něco zbyde“.

Proč investovat do nemovitostí?

V dnešní době si plno lidí buduje pasivní příjem právě pomocí nemovitostí. Není to jen o tom, koupit si nemovitost s „pouhým“ záměrem ji pronajímat. V době, kdy jsou ještě ceny nemovitostí relativně nízko, se vyplatí koupit byt třeba pro nezletilé děti. Než vaši potomci dospějí, můžete byt pronajmout. Váš syn či dcera budou mít zabezpečenou budoucnost a budou za ni jednou velmi rádi. Pro vás to znamená na několik let slušný výnos z pronájmu.

Hypoteční specialista Robert Skoupil říká: „Pokud někdo chce dětem něco dát do budoucna, tak je smysluplné koupit byt na pronájem a až nastane čas osamostatnění se, dát dítěti klíče.“ Stejný názor má i specialista na investice do nemovitostí Mgr. Jan Křenek, který jen doplnil: „S Robertem Skoupilem musím jen a pouze souhlasit."

Nemovitost nemusíte kupovat jen pro děti. Možná teď máte velkou rodinu a žijete v rozlehlém rodinném domě. Ale na stáří byste chtěli dům nechat dětem a odstěhovat se do něčeho menšího. Opět můžete koupit menší byt nyní a do doby, než půjdete do důchodu, ho pronajímat.

Kdy je ten nejlepší čas investovat do nemovitosti?

Jak jsme nadnesli na začátku, možná si rvete vlasy a zoufáte, že jste promarnili šanci výhodného nákupu nemovitosti. Ale nesmutněte. Ten správný čas koupit nemovitost jako investici a zdroj pasivních příjmů je PRÁVĚ TEĎ. Proč?

Právě v tuto dobu jsou hypotéky velmi dostupné a jejich úrokové sazby jsou zatím ještě nízké.  Z historického hlediska lze říci, že jakákoli hypotéka se sazbou kolem 3% je dobrá. Před 12 lety, v roce 2008, byla průměrná úroková sazba 5,6%. Dnes se sazby pohybují mnohem níže!

A co vy? Už máte vyhlídnutou svou budoucí investici? Chodíte kolem domu, který byste rádi koupili, ale pořád váháte nad prvním krokem? Máte děti, které byste mohli zabezpečit do života? Nechte se inspirovat slovy Roberta Skoupila a vykročte vstříc svým pasivním příjmům i bohatší budoucnosti.

Náš tým v TAJOVSKÝ reality je připraven vám se vším pomoci!

Marketingové oddělení

Další nabídky

Zobrazit vše

Podobné články

Právo a finance |  15.08.2024
Investice do nemovitostí je v Česku jedním z nejoblíbenějších způsobů, jak zhodnocovat peníze a ochránit je před inflací. Zároveň představuje jednu z možností, jak s minimem rizika finančně zajistit sebe, rodinu a případně i potomky. Tento typ investice s sebou nese řadu výhod. Než se však do investování pustíte, je třeba zvážit i celou řadu dalších faktorů a především se poradit s odborníky, kteří se na realitním trhu dlouhodobě pohybují.
Právo a finance |  10.07.2024
Při každém prodeji či nákupu nemovitosti je jedním z důležitých kroků úschova peněz. Řada lidí by se tomuto úkonu ráda vyhnula, aby ušetřili náklady ve výši několika tisíc korun, zejména pokud prodej probíhá bez realitky. Mnohdy ani nevěří v bezpečnost úschovy. V tomto článku vám vysvětlíme, jak úschovy fungují, proč je důležité jich využít, jaké existují typy a podíváme se také na jejich výhody i nevýhody.
Právo a finance |  03.06.2024
Vysnili jste si svůj rodinný dům či rezidenci a rozhodli jste se stavět? Pak vás čeká jeden z nejzásadnějších kroků – výběr a nákup vhodného pozemku. Z naší zkušenosti můžeme říct, že se jedná o jednu z největších výzev v oblasti nemovitostí vůbec. Proto jsme si pro vás připravili několik rad a kroků, jak v praxi postupovat.
Právo a finance |  21.02.2024
Katastr nemovitostí je především velmi cenný zdroj informací o všech nemovitostech v ČR. Najdete v něm jejich soupis s bližším popisem, ale také informace o tom, kdo vlastní např. sousední byt, okolní stavby i pozemky napříč celou republikou. Nebo vás zajímají geometrické plány, existence věcného břemena na nemovitosti, zástava či kolaudační rozhodnutí? Nahlížení do katastru nemovitostí je veřejně přístupné každému – odborníkům na prodej nemovitostí i laické veřejnosti, zdarma a bez registrace.
Právo a finance |  03.01.2024
Vyplatí se pronajímat byt bez realitky, nebo naopak s pomocí zkušeného odborníka? Jak si dobře nastavit nájemní smlouvu a prověřit zájemce o bydlení ve vaší nemovitosti, abyste našli kvalitního nájemníka, který plní závazky? A musíte při pronájmu řešit i katastr? Na základě šestnáctileté praxe naší kanceláře TAJOVSKÝ reality vám poradíme, na co si dát pozor, a proč si díky realitní kanceláři ušetříte nejen čas a starosti, ale také peníze.
Právo a finance |  10.05.2023
Zjištění majitele nemovitosti lze snadno provést online prostřednictvím webu ČÚZK. Na stránce cuzk.cz můžete zdarma nahlížet do katastru nemovitostí, vyhledávat podle adresy či čísla parcely a získat základní údaje o nemovitostech. Pro detailnější informace, jako je výpis z katastru, je však služba zpoplatněna. Online přístup je rychlý, dostupný 24/7 a využíván širokou škálou uživatelů.
Právo a finance |  08.02.2020
Družstevní byty začínají být opět populární, proto jsme Vám sepsali vše, na co si dát pozor a jak je to s hypotékou u družstevních bytů.
Právo a finance |  06.11.2019
Jak se zorientovat v katastru nemovitostí, co vše v něm naleznete a proč Vám katastr může dost věcí usnadnit? Ukážeme Vám vše, co v katastru nemovitostí naleznete v pár jednoduchých bodech.
Právo a finance |  02.10.2019
Tečkou za stavbou nebo rekonstrukcí nemovitosti je kolaudace, pokud tento krok přeskočíte, dům se považuje za nedokončený a může to vést k problémům například u pojišťoven. Kolik kolaudace stojí a jak na ni? S tím Vám rádi poradíme v tomto článku.
Právo a finance |  02.05.2019
Budoucí majitelé často podceňují obsah rezervační či kupní smlouvy a nedbají na právní prověření nemovitosti. Přitom tyto závady lze včas odhalit. Nevsázejte jen na slova prodávajícího, my Vám ukážeme na co si dát pozor.
Právo a finance |  05.04.2019
Při pořízení bytu či domu nesmí kupující zapomínat na daň z nabytí nemovitosti, kterou je povinen hradit. Existují případy, kdy je nový majitel nemovitosti od tohoto výdaje osvobozen a my Vám prozradíme potřebné podmínky pro tuto úlevu.
Právo a finance |  03.11.2018
Reálná výše provize realitních kanceláří? Chcete koupit či prodat nemovitost, ale provize realitní kanceláře Vám přijde vysoká? Ukážeme Vám vše, co se v provizi skrývá a kolik práce za prodejem či koupí nemovitosti vůbec je.
Právo a finance |  01.10.2018
Víme opravdu, jak správně formulovat poptávku a následně jednat tak, aby koupě proběhla bezpečně a bezproblémově? To vše si povíme a shrneme v následujících řádcích.
Právo a finance |  01.09.2018
Získání hypotéky se opět více komplikuje a podmínky zpřísňují. Co vše potřebujete splnit a jaké jsou změny? Česká národní banka v létě vydala doporučení, my Vám je shrneme.

Buďte s námi ve spojení

Novinky v naší nabídce a další zajímavý obsah naleznete
na našich sociálních sítích a webu!

 

Zjistit cenu své nemovitosti